
19 maja nagrodziliśmy wszystkich uczniów biorących udział w konkursie plastycznym „Niezwykła podróż kropli wody”. Nagrody ufundowała Rada Rodziców, natomiast wodne gadżety pozyskano w ramach realizacji programu Aktywni Błękitni. Dziękujemy i zapraszamy na wystawę prac.

Uczennica klasy 4a Grobelna Edyta uzyskała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2026 - kategoria Maluch. W konkursie uczestniczyło 26 uczniów z naszej szkoły. Gratulacje! /J. Zinko/

14 maja już po raz piąty odbył się Szkolny Turniej Wiedzy o Wodzie pod hasłem „Woda dla wszystkich”.
W naszej szkole działają dystrybutory wody pitnej. Każdy uczeń otrzymał bidon - butelkę wielokrotnego użytku, z której będzie mógł korzystać na co dzień.
Dziękujemy Firmie EXBUD i Panu Krystianowi Fuksowi.
To kolejne działanie w ramach projektu dotyczącego wody.

W poniedziałek 11 maja 2026 r. o godzinie 9:00 rozpoczął się trzydniowy maraton egzaminacyjny ósmoklasistów.
Przystąpiło do niego 42 uczniów naszej szkoły. O godz. 9:00 zaczęli pisać egzamin z języka polskiego, który potrwa 150 minut. We wtorek odbędzie się egzamin z matematyki (125 minut), a w czwartek z języka obcego (110 minut).
Napisanie egzaminu ósmoklasisty to warunek ukończenia szkoły podstawowej. Wszystkim życzymy połamania piór!