
W tym roku w ramach projektu Aktywni - Błękitni otrzymaliśmy rośliny, które wzbogaciły naszą szkolną łąkę kwietną.

Już po raz piąty uczniowie naszej szkoły wezmą udział w pokazach ratownictwa wodnego. Tym razem klasy trzecie wyjadą do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim. Z niecierpliwością czekamy na wyjazd 17 czerwca!

Franciszek Machnowski (VIIa) zajął II miejsce w XXVI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” w Suwałkach. Gratulujemy!

Pięć lat temu rozpoczęliśmy naszą przygodę z projektem Aktywni - Błękitni, promując wśród społeczności szkolnej i lokalnej dbanie o zasoby wodne.
Czytaj więcej: ,,Błękitna Ścieżka Zmiany” – Aktywni-Błękitni

26 maja 2026r. klasy I a i I b wybrały się na wycieczkę do Fromborka, by odwiedzić miejsca związane z życiem i pracą słynnego polskiego astronoma – Mikołaja Kopernika.
Pierwszym punktem wycieczki było nowoczesne Planetarium, które znajduje się w dawnej dzwonnicy katedralnej. Dzieci obejrzały seans astronomiczny pt. ,,Niedostępna gwiazdka”, gdzie Księżyc i Gwiazdka Polarna oprowadziły dzieci po gwiazdozbiorach nieba północnego w różnych porach roku, a także wędrowały na niebo południowe. Po zwiedzaniu przyszedł czas na spokojne wędrowanie po miasteczku oraz zabawę na placu zabaw niedaleko portu i plaży. /A.Zawiszewska/