We wtorek 14 marca obchodziliśmy w naszej szkole święto Liczby Pi, która w przybliżeniu wynosi 3,14.

Z tej okazji uczniowie klas 4-7 wzięli udział w zabawie matematycznej i rozwiązywali ciekawe łamigłówki. Wyniki przedstawiają się następująco:

1. miejsce - klasa 6a

2. miejsce - klasa 7b

3.miejsce - klasa 6b

W klasach 1-3 uczniowie razem z wychowawcami rozwiązywali  w tym dniu quizy matematyczne. Ciekawą figurę liczby Pi wykonali uczniowie klasa 3a i 1c (foto w galerii). Ósmoklasiści mieli za zadania stworzyc krzyżówkę matematyczną.

Organizatorami wydarzenia byli nauczyciele matematyki: p. Jolanta Zinko i p. Mirosława Sadżuga.   /opr. Alicja Boncal/