W piątek 27 lutego br. wzięliśmy udział w obchodach VII Dni Seweryna Pieniężnego

W ramach obchodów odbyła się sesja Rady Miasta upamiętniająca postać patrioty, dziennikarza, założyciela „Gazety Olsztyńskiej”. Uroczystość rozpoczęła się programem artystycznym w wykonaniu uczniów naszej szkoły.  Ósmoklasiści Amelia Majewska i Artur Wardak przypomnieli życiorys Pieniężnego. Zespół „W drodze” zaprezentował kilka utworów muzycznych: „ Moje miasto”, „O Warmio”, „Lipka” i „Wolność”. Mogliśmy także wysłuchać gwary warmińskiej w wykonaniu Michała Orłowskiego z klasy VII, który popisowo wcielił się w rolę Kuby spod Wartemborka (bohatera felietonów Pieniężnego). Wysłuchaliśmy kilku prelekcji i obejrzeliśmy film „100 lat sportu" Zbigniewa Rytela.

Naszym szkolnym dziennikarzom udało się przeprowadzić wywiad z Panem Zbigniewem Rytelem -  dziennikarzem TVP, lekkoatletą. Dowiecie się więcej w najnowszej gazetce „SPoko. Po dzwonku”. /opr.Dagmara Klepczyńska VIIIa/

foto: strona organizatora Gmina Pieniężno