W środę 11 września 2019 r. naszą szkołę odwiedziła grupa artystyczna "Rekonstrukto" z Lublina.

Goście zaprezentowali żywą lekcję historii pt. „Wrzesień 39, czyli rzecz o tym, jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita”. Pasjonaci historii przedstawili sytuację międzynarodową Polski w czasie wojny. Zaprezentowali mundur wojskowy, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej. Najwięcej emocji wzbudził pokaz broni i sprzętu bojowego. Prowadzący zwrócili młodzieży uwagę, że słowo „broń” pochodzi od czasownika „bronić się”, więc nie powinna być używana w innym celu. Uczniowie mieli też okazję zobaczyć, jak wygląda musztra.

Spotkanie dostarczyło wielu emocji. Chłopcy na chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi żołnierze, a dziewczęta odgrywały role sanitariuszek i łączniczek.