

Dnia 24 kwietnia 2026 r. w Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Pieniężnie odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski ,,Wiosenne nastroje'' dla uczniów z klas I-III. Celem konkursu było propagowanie literatury dziecięcej i doskonalenie zdolności recytatorskich dzieci. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Płoskini, Lelkowie i Pieniężnie.
Prezentacje odbyły się w trzech kategoriach wiekowych. Uczestnicy konkursu deklamowali utwory poetyckie znanych pisarzy o tematyce wiosennej. Recytatorzy wykazali się dużym talentem i wrażliwością na piękno poezji.
Jury w składzie: pani Wanda Kuca-pisarka, autorka książek dla dzieci i dorosłych, pani Jolanta Kosobudzka-dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Pieniężnie i pani Iwona Kaźmierczak-dyrektor Biblioteki Miejskiej w Pieniężnie, wyłoniło laureatów z poszczególnych grup wiekowych.
- w kategorii klas pierwszych:
I miejsce Wojciech Szugalski Szkoła Podstawowa w Płoskini
II miejsce Lena Niewiadomska Szkoła Podstawowa w Lelkowie
III miejsce Amelia Zielińska Szkoła Podstawowa w Lelkowie
wyróżnienie: Laura Zorena Szkoła Podstawowa w Pieniężnie
- w kategorii klas drugich:
I miejsce Edyta Kwiatek Szkoła Podstawowa w Pieniężnie
II miejsce Julia Więckowska Szkoła Podstawowa w Lelkowie
III miejsce Blanka Tkaczuk Szkoła Podstawowa w Lelkowie
wyróżnienie:Filip Sobieski Szkoła Podstawowa w Płoskini
- w kategorii klas trzecich:
I miejsce Anna Ozimkowska Szkoła Podstawowa w Lelkowie
II miejsce Błażej Kiełek Szkoła Podstawowa w Lelkowie
III miejsce Natalia Makowska Szkoła Podstawowa w Płoskini
wyróżnienie: Jakub Ryniec Szkoła Podstawowa w Pieniężnie
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowane nagrody i pani Wandzie Kucy, która laureatom i pozostałym uczestnikom sprawiła wyjątkową pamiątkę, przekazując swoje książki z autografem. Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursie i piękną recytację wierszy, nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.
Organizatorzy: Monika Trukawka, Agnieszka Zawiszewska