foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
"Dziś, bar­dziej niż kiedy­kol­wiek, nauka wy­daje się kluczem do przet­rwa­nia. Zarówno dla naszej pla­nety jak i nas sa­mych ja­ko na­rodu, oraz nasze­go dob­ro­bytu i bez­pie­czeństwa. Nad­szedł czas, byśmy zno­wu naukę zaczęli trak­to­wać ja­ko jedną z naj­ważniej­szych dzie­dzin życia. "

zsp-pieniezno.pl

Szkoła Podstawowa im. Ziemi Warmińskiej i Przedszkole Publiczne im. Stanisławy Lichodziejewskiej

Dnia 24 kwietnia 2026 r. w Szkole Podstawowej im. Ziemi Warmińskiej w Pieniężnie odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski ,,Wiosenne nastroje'' dla uczniów z klas I-III. Celem konkursu było propagowanie literatury dziecięcej i doskonalenie zdolności recytatorskich dzieci. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Płoskini, Lelkowie i Pieniężnie.

Prezentacje odbyły się w trzech kategoriach wiekowych. Uczestnicy konkursu deklamowali utwory poetyckie znanych pisarzy o tematyce wiosennej. Recytatorzy wykazali się dużym talentem i wrażliwością na piękno poezji.

Jury w składzie: pani Wanda Kuca-pisarka, autorka książek dla dzieci i dorosłych, pani Jolanta Kosobudzka-dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Pieniężnie i pani Iwona Kaźmierczak-dyrektor Biblioteki Miejskiej w Pieniężnie, wyłoniło laureatów z poszczególnych grup wiekowych.

- w kategorii klas pierwszych:

I miejsce Wojciech Szugalski Szkoła Podstawowa w Płoskini

II miejsce Lena Niewiadomska Szkoła Podstawowa w Lelkowie

III miejsce Amelia Zielińska Szkoła Podstawowa w Lelkowie

wyróżnienie: Laura Zorena Szkoła Podstawowa w Pieniężnie

- w kategorii klas drugich:

I miejsce Edyta Kwiatek Szkoła Podstawowa w Pieniężnie

II miejsce Julia Więckowska Szkoła Podstawowa w Lelkowie

III miejsce Blanka Tkaczuk Szkoła Podstawowa w Lelkowie

wyróżnienie:Filip Sobieski Szkoła Podstawowa w Płoskini

- w kategorii klas trzecich:

I miejsce Anna Ozimkowska Szkoła Podstawowa w Lelkowie

II miejsce Błażej Kiełek Szkoła Podstawowa w Lelkowie

III miejsce Natalia Makowska Szkoła Podstawowa w Płoskini

wyróżnienie: Jakub Ryniec Szkoła Podstawowa w Pieniężnie

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowane nagrody i pani Wandzie Kucy, która laureatom i pozostałym uczestnikom sprawiła wyjątkową pamiątkę, przekazując swoje książki z autografem. Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursie i piękną recytację wierszy, nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.

Organizatorzy: Monika Trukawka, Agnieszka Zawiszewska

galeria 

2026 Copyright Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pieniężnie Rights Reserved